Infuzja tlenowa to zabieg, z którego chętnie korzystają przede wszystkim gwiazdy. Nic dziwnego – skóra jest po nim odmłodzona, wygładzona i odświeżona. Dlaczego warto zdecydować się na ten zabieg i jaki jest jego przebieg?

Czym jest infuzja tlenowa?

Do wykonania infuzji tlenowej wykorzystuje się zaawansowane urządzenia kosmetyczne, takie jak DermaOXY. Zabieg bazuje na technologii tlenu hiperbarycznego, czyli tlenu pod ciśnieniem. Umożliwia on wtłoczenie preparatów aktywnych do głębokich warstw skóry. Jeśli jest ona pozbawiona tlenu, szybciej się starzeje i szarzeje. Dotlenienie jej szybko pozwoli zauważyć efekty w postaci młodego, promiennego wyglądu.

Na czym polega zabieg infuzji tlenowej?

Najważniejszą informację stanowi fakt, że infuzja tlenowa jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezbolesnym. Cały proces trwa około 1,5 godziny i polega na wtłaczaniu w skórę tlenu przy pomocy specjalnego aplikatora. Dodatkowo wprowadza się składniki aktywne dobrane indywidualnie do potrzeb danej osoby, np. kwas hialuronowy, antyoksydanty, witaminy czy retinol. Po zabiegu skóra nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Podczas jego wykonywania klientom towarzyszy odczucie podobne do wykonywania masażu, więc jest to równocześnie czas na odprężenie się.

Jakie są efekty infuzji tlenowej?

Infuzję tlenową można przeprowadzić u każdej osoby. Stanowi ona bezinwazyjną i bezbolesną alternatywę dla botoksu. W przypadku młodej skóry zabieg można wykonać w celu zapobiegnięcia jej przedwczesnemu starzeniu, utracie wody i spadku napięcia. Osoby dojrzałe zauważą efekty w postaci zredukowania widocznych oznak upływu czasu dzięki zmianie struktury i kondycji skóry. Po zabiegu zmarszczki i usta są wypełnione, okolice oczu wygładzone, owal twarzy podniesiony, a skóra rozjaśniona i nawilżona. Pierwsze efekty można zaobserwować bezpośrednio po zabiegu. Utrzymują się one do miesiąca, natomiast po całej serii zabiegów nawet pół roku.

Podsumowanie

Zdrowy i młody wygląd są marzeniem każdej osoby, niezależnie od płci i wieku. By poprawić kondycję skóry warto skorzystać ze specjalnych zabiegów kosmetycznych. Należy do nich m.in. infuzja tlenowa, która działa korzystnie na skórę twarzy. Ten bezbolesny i nieinwazyjny zabieg pozwoli cieszyć się pięknym wyglądem, który jest oznaką dotlenienia głębokich warstw skóry.