Stomatologia należy do jednej z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny. Postęp technologiczny oraz coraz bardziej zaawansowane metody leczenia sprawiają, że lekarze stomatolodzy muszą ciągle doskonalić swoje umiejętności oraz pogłębiać posiadaną już wiedzę. Z pewnością pomogą w tym szkolenia organizowane przez Dental Skill Institute w Warszawie. Na tle bogatej oferty edukacyjnej szczególnie wyróżnia się szkolenie Intensywna praktyka implantologiczna.

Lekarze, którzy chcą w niedługim czasie zdobyć umiejętności praktyczne z zakresu implantologii, często stawiają na Intensywną Praktykę Implantologiczną. Dwudniowa praktyka jest jedną z nielicznych, podczas których uczestnicy w pełni samodzielnie wykonują kilka zabiegów implantacji (oczywiście pod okiem doświadczonego prowadzącego). Co ważne, wszystkie przypadki, a także przebieg zabiegów są szczegółowo omawiane, dzięki czemu każdy zyskuje kompleksową wiedzę. Dużym atutem szkolenia są małe grupy, które liczą maksymalnie trzech uczestników.

Organizatorzy zapewniają, że uczestnicy w trakcie dwóch, bardzo intensywnych dni szkolenia dla stomatologów będą w stanie samodzielnie wszczepić aż pięć implantów. Co więcej, udzielają również gwarancji zwrotu aż pięciuset złotych brutto za każdy implant, który nie zostanie wprowadzony.

Dental Skills Institute zapewnia pacjentów na zabiegi wykonywane podczas szkolenia. Pacjenci są kwalifikowani przez lekarza prowadzącego szkolenie na podstawie osobnej procedury. Istnieje jednak możliwość uczestniczenia w zajęciach z własnymi pacjentami, co stanowi ogromna wartość, ponieważ lekarz ma bez problemu możliwość w późniejszym czasie kontrolować efekty swojej pracy i tym samym prowadzić od początku do końca cały etap leczenia. W celu zakwalifikowania pacjenta do zabiegu, lekarz wcześniej zgłasza chęć udziału w szkoleniu z własnym pacjentem organizatorowi szkolenia. Następnie pacjent przechodzi przez procedurę kwalifikacji, a po wykonanym zabiegu ma bezpłatnie wykonaną tomografię lub pantomogram.

Podczas Intensywnej Praktyki Implantologicznej odbywa się łącznie od dziesięciu do nawet piętnastu zabiegów, co pozwala na zdobycie doświadczenia w wszczepianiu implantów w różnych przypadkach i warunkach, a także umożliwia znaczne wyćwiczenie umiejętności technicznych.

Ważną kwestią jest również to, że zabiegi na bieżąco można śledzić w sali szkoleniowej dzięki transmisji live. Pomieszczenie jest zlokalizowane tuż obok gabinetu, w związku z czym chętni mogą opuścić swoje stanowisko i brać udział w zajęciach online. Relacja na żywo jest bowiem bardzo szczegółowa i pozwala dojrzeć wszelkie najważniejsze momenty, a także spokojnie analizować przebieg zabiegów.

Organizatorzy oferują indywidualne konsultacje z prowadzącym dla uczestników nawet do dwóch tygodni po zakończonym szkoleniu. Co ważne, wszystkie przeprowadzone zabiegi są udostępniane za pomocą E-learning, w związku z czym można je oglądać w dogodnym czasie wiele razy – już po zakończeniu praktyki. Strefa ta jest dostępna bezpłatnie przez sześć miesięcy.

Kolejną, niewątpliwą zaletą szkolenia implantologicznego jest to, że uczestnicy pracują na sprzęcie najlepszej, światowej klasy i używają specjalistycznych, sterylnych narzędzi. Wszelkie materiały sterylne i niesterylne używane podczas szkolenia zapewnia organizator.

Co więcej, jeśli leczenie pacjenta będzie tego wymagało, podczas szkolenia przeprowadzone mogą zostać również i zabiegi okołoimplantacyjne, między innymi:

  • przeszczepy bloczków kostnych;
  • wszczepienie implantów dzięki szablonom chirurgicznym MIS MGuide;
  • podbicie dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą;
  • augmentacja kości;
  • podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą.

Przećwiczenie procedur okołoimplantacyjnych jest niezbędne w perspektywie dalszej pracy z pacjentami i pozwala na pełne przygotowanie do wykonywania kompleksowego leczenia implantologicznego. Jak więc widać, to wyjątkowe szkolenie na pacjentach pozwala zdobyć lekarzom najważniejsze dla nich umiejętności praktyczne.

Dental Skills Institute zapewnia uczestnikom szkolenia stomatologicznego indywidualne konsultacje z prowadzącym do dwóch tygodni po zakończeniu szkolenia. Wszystkie zabiegi przeprowadzone podczas warsztatów są publikowane na platformie e-learningowej. Uczestnicy szkolenia mają możliwość przez pół roku odświeżać zdobytą w czasie zabiegów wiedzę, mogą gruntowanie analizować poszczególne przypadki, co z pewnością przełoży się na lepsze opanowanie technik implantacji.

Uczestnictwo w szkoleniu Intensywnej praktyki implantologicznej to doskonała okazja do pogłębienia i lepszego wyćwiczenia swoich umiejętności w praktyce implantologicznej, a w efekcie rozszerzenia oferty swojego gabinetu i zaoferowania pacjentom możliwości leczenia „od A do Z” praktycznie u jednego specjalisty.