Stosowanie nici liftingujących staje się coraz popularniejsze w niejednym gabinecie medycyny estetycznej. W związku z rosnącym zainteresowaniem pacjentów, specjaliści powinni zaopatrzyć się w dobrej jakości narzędzia do wykonania tego typu zabiegów. Niniejszy wpis został poświęcony niciom liftingującym. Stanowi zbiór konkretnych propozycji produktów, które cieszą się uznaniem specjalistów wykonujących zabiegi modelujące i upiększające.

Nici liftingujące PDO – na co zwracać uwagę?

Prawidłowe założenie nici liftingujących gwarantuje długotrwały efekt jędrności i elastyczności skóry. O popularności stosowania tego typu rozwiązania świadczy fakt, że zabiegi z wykorzystaniem nici PDO nie powodują wielu efektów niepożądanych. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, koniecznym jest zastosowanie rozpuszczalnych szwów dostosowanych do potrzeb skóry danego pacjenta. W przypadku nici PDO można wyróżnić dwa rodzaje:

  • bez zadziorów – czyli jednostronne, dwustronne, spiralne, jednokierunkowe lub dwukierunkowe,
  • z zadziorami – czyli nici plecione i monofilamentowe.

Dobrej jakości materiał można też poznać po odpowiedniej cenie. Nici liftingujące, gwarantujące dobry efekt końcowy zabiegu wymagają inwestycji od 200 do 400 zł za jedno opakowanie. Jakie produkty tego typu będą dobrym wyborem?

Polecane nici liftingujące

Na rynku istnieje wiele rozpuszczalnych szwów, przeznaczonych do różnego typu zabiegów liftingujących. Nie każdy tego typu produkt jest jednak tym, który warto stosować.

Chcąc zapewnić pacjentowi nie tylko spektakularny efekt, ale również bezpieczeństwo, warto zwrócić uwagę na sprawdzone produkty do liftingu. W przypadku nici PDO specjaliści coraz częściej sięgają po wyroby firmy Dives. Koreańska marka stosuje doskonałej jakości polidioksanon, ulegający całkowitej stabilizacji po około 8 miesiącach. Nici nie wywołują alergii, przerostów czy zbliznowaceń, a dodatkowo gwarantują utrzymanie się efektu zabiegowego nawet przez 2 lata. Cena nici liftingujących Dives waha się między 250 a 350 zł.

Kolejną grupą produktów liftingujących cieszących się popularnością wśród specjalistów są wyroby marki Medi Sign. Nici modelująco-liftingujące wykonane z kwasu polimlekowego PLLA stymulują skórę do syntezy kolagenu. Produkt tego typu znajduje zastosowanie w zabiegach mających na celu zniwelowanie następujących problemów:

  • dolna powieka,
  • widoczne bruzdy,
  • kurze łapki,
  • marionetki,
  • modelowanie podbródka i owalu twarzy.

Jakich nici liftingujących używać dla grubszej skóry?

Nici PDO można stosować u pacjentów w różnym wieku. Celem zapewnienia lepszych rezultatów zabiegowych wśród pacjentów o grubszej skórze, zaleca się stosować nici tradycyjnej konstrukcji typu MONO. Przykładem takiego produktu jest Anchor od Princess Threads. Nici typu Screw sprawdzają się doskonale w redukcji wiotkiej skóry, opadających brwi czy dolnej powieki. Uniwersalny charakter produktu sprawia, że można go stosować również w obszarach problematycznych, takich jak piersi, brzuch, ramiona czy też niewrażliwa skóra w innych problematycznych miejscach ciała.