Z roku na rok rosną potrzeby technologiczne przedsiębiorstw. Rozwój innowacyjnych systemów pozwala wdrażać coraz doskonalsze rozwiązania i implementować je do wielu urządzeń, modernizując tym samym park maszynowy wielu zakładów. Przyczynia się to nie tylko do poprawy wydajności przedsiębiorstwa, ale pozytywnie wpływa również na środowisko naturalne. Jednym z coraz bardziej cenionych rozwiązań są turbosprężarki, charakteryzujące się bezawaryjną pracą i wydajną produkcją sprężonego powietrza.

Na czym polega innowacyjność sprężarek HST?

Sprężarki HST od firmy BOGE to rozwiązanie, na które przedsiębiorcy czekali od lat. Aby zminimalizować awaryjność urządzenia, zredukowano tu liczbę komponentów do niezbędnego minimum. Zastosowane rozwiązania, tj. łożyska powietrzne oraz silnik z magnesami, przyniosły oczekiwane rezultaty. Oprócz poprawy wydajności pracy urządzenia można liczyć na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych nawet o 30%, co może mieć kluczowe znaczenie w perspektywie rosnących cen energii elektrycznej. Nowe turbosprężarki HST są dedykowane przede wszystkim do branż wrażliwych – praca w 100% bez oleju pozwala uzyskać sprężone powietrze zgodne z normą jakości klasy 0 wg standardów ISO. Będą więc doskonałym wyborem do firm operujących w przemyśle medycznym, farmaceutycznym, a także dla branży spożywczej czy elektronicznej. Warto również podkreślić, że urządzenie występuje w 3 wersjach, w tym w wariancie o mocy 55 kW, co sprawia, że może zostać zastosowane w małych zakładach. Kompaktowa konstrukcja znacznie zmniejsza ilość miejsca potrzebnego do zainstalowania turbosprężarki – potrzebuje tylko połowę miejsca w porównaniu z tradycyjnymi modelami sprężarek śrubowych bezolejowych.

Inne zalety turbosprężarek HST

Sprężarki High Speed Turbo od BOGE oferują również wiele zalet, jeśli chodzi o pracę operatorów. Zredukowana liczba elementów odciąża całą konstrukcję – urządzenie staje się przez to bardziej mobilne i łatwiej dopasować jego lokalizację do aktualnych potrzeb zakładu. Co równie istotne, praca urządzenia przebiega zdecydowanie ciszej w porównaniu z klasycznymi sprężarkami. Poziom ciśnienia akustycznego waha się w zakresie od 63 do 69 dB. Decydując się na tego typu rozwiązanie, zwiększasz komfort pracy operatorów, dbając również o stan ich zdrowia. Dzięki najnowszym sterownikom cyfrowym, programowanie urządzenia nie nastręcza jakichkolwiek trudności, jest intuicyjne i precyzyjne.

Sprężone powietrze to jeden z najpopularniejszych nośników energii. Urządzenia do jego produkcji funkcjonują na rynku od ponad 100 lat. Są stale modernizowane, by zapewniać jak największą wydajność przy ograniczeniu zużycia energii elektrycznej. Rozwiązania zaproponowane przez BOGE pozwalają na maksymalne zwiększenie produkcji sprężonego powietrza (wydajność na poziomie nawet do 37.0 m3/min), minimalizując koszty produkcji nawet o 30%. Dodatkowo niewielka liczba komponentów zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii, co sprawia, że zakup turbosprężarek BOGE jest tak opłacalny.