Tunele obkurczające stanowią efektywne rozwiązanie w przypadku pakowania produktów w folię termokurczliwą. Jego zastosowanie pozwala na znaczne zwiększenie jakości oraz szybkości pakowania oferowanych produktów.

Maszyny do pakowania w folię termokurczliwą

Stosowane technologie pakowania produktów spożywczych oraz artykułów przemysłowych ulegały z biegiem lat szybkiemu postępowi technicznemu. Obecnie rynek dysponuje szerokim wyborem różnego rodzaju maszyn do pakowania. Znajdziemy wśród nich urządzenia manualne, automatyczne oraz półautomatyczne. Dzięki zastosowaniu szerokiego zakresu funkcji oraz różnorodnej specyfikacji istnieje możliwość optymalnego doboru urządzenia do indywidualnych potrzeb określonego przedsiębiorstwa, a tym samym na uzyskanie optymalnej wydajności linii produkcyjnej.

Wśród dostępnych urządzeń znajdziemy bogatą ofertę maszyn do pakowania w folię termokurczliwą. Doskonale sprawdzają się one w procesach pakowania artykułów takich jak płyty CD/DVD, kosmetyki, książki, czasopisma, artykuły elektroniczne i wielu innych. Urządzenia te cechuje prostota obsługi, przy czym są one niezwykle wydajne. Umożliwiają stosunkowo szybkie pakowanie produktów. Dodatkowo pozwalają na solidne zabezpieczenie produktów przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi.

Każde przedsiębiorstwo stosujące proces pakowania poszukuje nie tylko prostych i szybkich, ale również tanich rozwiązań w tym zakresie. Z tego względu warto zapoznać się z maszynami firmy SMIPACK, które proponują doskonałe rozwiązania ze względu na zróżnicowaną specyfikację oraz szeroki zakres zastosowań. 

Tunele obkurczające

Tunele obkurczające stanowią element maszyn do pakowania w folię termokurczliwą. Wyposażone zostały w wydajny system umożliwiający równomierne rozprowadzanie ciepła na pakowanym produkcie ze wszystkich stron, także w jego dolnej części. W ten sposób możliwe staje się optymalne obkurczenie folii w niemal każdego rodzaju opakowaniu, zarówno dużych produktów, jak i produktów posiadających nieregularne kształty.

Wśród dostępnych modeli firmy SMPACK znajdziemy urządzenia, które dają możliwość pracy wraz z tunelem obkurczającym. Są to głównie półautomatyczne oraz automatyczne maszyny, które wyposażone zostały w zgrzewarkę kątową. Główną cechą tego rodzaju maszyn jest zdecydowanie wyższa wydajność niż w przypadku standardowych, kloszowych pakowarek kątowych. Jedną z propozycji staje się tutaj automatyczna pakowarka ze zgrzewarką kątową serii FP6000-FP6000CS-FP8000CS, która cechuje się modułowością budowy, a także doskonałą jakością w stosunku do oferowanej ceny. Pozwala na uzyskanie nawet 3 000 opakowań w ciągu godziny.

Tunele serii T450, T650 oraz T452, T652

Wśród tuneli obkurczających znajdziemy modele jednosilnikowe (T450, T650) oraz dwusilnikowe (T452, T652). Zostały one wyposażone w system kontroli Flextron®, który posiada alfanumeryczny panel sterujący z kartą o 16-bitowym mikroprocesorze oraz przekaźnikiem statycznym. Dodatkowo urządzenia posiadają moduł zasilania, który oddzielony został od panelu sterującego i wyposażony w styczniki. Pozwala w ten sposób na proste oraz bardzo dokładne kontrolowanie wykonywanych czynności, takich jak regulacja prędkości taśmy oraz regulacja obkurczania (możliwość zaprogramowania nawet sześciu różnorodnych cykli pracy urządzenia).

Taśma transportowa tunelu wykonana została z zastosowaniem rolek obrotowych oraz stałych, pokrytych dodatkowo silikonem. Urządzenie posiada także system automatycznego wygaszania tunelu oraz klapy pozwalające na regulację nawiewu powietrza w tunelu. Tunel pozwala na zastosowanie w procesie pakowania różnego rodzaju folii , takich jak folia PVC, folia poliolefinowa oraz foli polietylenowa. Co więcej, urządzenie jest wysoce energooszczędne oraz posiada zgodność z obowiązującymi normami CE.

 Źródło: RomaFolie – urządzenia i maszyny pakujące, folia termokurczliwa