Fani gadżetów marki Apple już nie mogą doczekać się roku 2020. Zapowiada się on bardzo ciekawie, ponieważ na rynku pojawią się produkty o dużo bardziej rozbudowanej funkcjonalności oraz odświeżonym designie. IPhone z trzema aparatami, iPad z sensorem ToF czy zegarek z monitorem snu to tylko niektóre z nich.

iPhone SE 2

Najmniejszy z iPhone’ów już nie będzie taki mały i niewinny. Na wiosnę ma pojawić się bowiem druga generacja SE, tym razem mieszcząca się w obudowie znanej z iPhone’a 8. Jednakże wygląd to nie największe zaskoczenie, które czeka jego użytkowników. Znacznie ważniejsze zmiany zaszły wewnątrz urządzenia. Będzie to miks technologii znanej z iPhone’a 11 i kilku starszych modeli. iPhone SE 2 zaoferuje łączność 4G LTE oraz 5,1-calowy wyświetlacz LCD. Producent ujawnił też, że znajdzie się w nim zaprezentowany w 2019 r. chipset Apple A13 i 3 GB pamięci RAM.

iPhone 12

Jesienią na rynku ma pojawić się kolejne wydanie iPhone’a, czyli iPhone 12. Jego premiera najprawdopodobniej odbędzie się we wrześniu. Użytkownicy będą mogli wybierać spośród 6 różnych wariantów. Telefon został wyposażony w procesor Apple A14 wykonany w 5 nm litografii oraz w całkowicie nowy design.

iPad Pro

Po raz pierwszy w iPad’ie Pro znajdzie się potrójny aparat znany z iPhone’a 11 Pro. Zupełną nowością będzie zaś sensor ToF, odpowiadający za precyzyjne określanie mapy kadru. Płyta główna w iPad Pro wykonana będzie w technologii LCP (Liquid Crystal Polimer). Tablet ma być dostępny w dwóch rozmiarach, a konkretnie w obudowie 12.9-calowej oraz 11-calowej.

MacBook Pro

Nowy rok, nowy MacBook. Rozmiar urządzenia będzie taki sam, jak w poprzedniej wersji. Zmieni się jednak wielkość ekranu (z 15 do 16 cali). Niestety wzrośnie również cena urządzenia. MacBook z serii Pro ma zostać wyposażony w supernowoczesny procesor ARM. Wciąż mało wiadomo o tym podzespole, ale prawdopodobnie będzie oferował ponadprzeciętną wydajność, a do tego energooszczędność. Prawdopodobnie serwis MacBook nie będzie miał w tym przypadku dużo pracy. Producent zapowiedział też, że wypuści na rynek stare modele, ale po liftingu.

Okulary AR

Okulary AR to nowość, na którą trzeba będzie poczekać zdecydowanie najdłużej. Premiera okularów AR planowana jest bowiem dopiero na jesień 2020 r. Ponieważ o planach wprowadzenia smart okularów AR przez Apple słychać już od kilku lat, perspektywa przyszłego roku nie jest jednak tak odległa. Wcześniej, bo w drugim kwartale roku, na rynku mają pojawić się podstawowe modele okularów AR z systemem operacyjnym rOS. Z dostępnych na rynku informacji wynika, że za większość komponentów będą odpowiadały zewnętrzne firmy partnerskie. Apple stworzy natomiast oprogramowanie i dopracuje techniczne szczegóły. Okulary AR Wyposażone w holograficzny wyświetlacz będą pokazywały m.in. teksty, mapy, a nawet gry. Oczywiście będzie można korzystać w nich z dedykowanego App Store.

Apple Watch Series 6

Na rynku pojawi się też nowy zegarek Apple Watch Series 6. Już wiadomo, że przyniesie on znacznie więcej innowacji niż Series 5, a przede wszystkim lepszą wydajność. Ponieważ producent zwiększył pojemność jego baterii, możliwe będzie użytkowanie tzw. monitora snu. O funkcji tej mówiło się od lat, ale jej premiera ma się odbyć dopiero w 2020 r.

Apple, czyli gigant elektroniczny z Cupertino, w roku 2020 może bardzo zaskoczyć swoich wiernych fanów. Marka przyjęła bowiem ciekawą strategię marketingową – zdradza niewiele szczegółów na temat nowej oferty, więc oczekiwania i zainteresowanie potencjalnych klientów rośną.

źródło: applehome.pl – wymiana baterii iphone