Wielu fanów motoryzacji nie może doczekać się nadchodzących wielkimi krokami, tegorocznych premier Hondy. Zapowiedziane już w poprzednim roku, wywołały entuzjazm milionów ludzi na całym świecie. Zbliżające się nowości przewidują coś niezwykłego zarówno dla fanów jednośladów, jak i czterech kółek. Zmiany wprowadzone w poszczególnych modelach zajdą zarówno na polu technicznym, jak i w stylistyce pojazdów. Jakie niespodzianki na 2021 rok przygotowała Honda?

Honda 2021 – auta przyszłości

Nadchodzące miesiące szykują wiele niespodzianek dla fanów motoryzacji. Wśród nowości, które już niebawem pojawią się w sprzedaży, znajdą się prawdziwe perełki. W tym roku na rynku zadebiutują:

  • Honda Civic XI – to będzie już 11. generacja tego modelu. Rzadko, która marka może pochwalić się modelem, który doczekał się aż tylu kontynuacji. Co ważniejsze, zaprezentowana przez koncern wersja koncepcyjna nie będzie zbytnio odbiegać od zaplanowanej wersji produkcyjnej. We wnętrzu auta na pewno zostaną zachowane fizyczne przyciski, co z pewnością zadowoli fanów starszych wersji Civica. Więcej szczegółów na temat tej premiery, Honda poda z końcem marca,
  • Honda HR-V – będzie to pierwszy w historii koncernu mały SUV, który zostanie wyposażony w zaawansowany napęd hybrydowy e:HEV. W rzeczywistości będzie to jednak trzeci taki projekt z napędem mieszanym tej marki – po zeszłorocznych Jazzie i CR-V. Model będzie posiadał dwa silniki elektryczne, a jego napęd automatycznie będzie przełączał się pomiędzy zasilaniem elektrycznym, hybrydowym oraz benzynowym. Podczas zużywania benzyny, pojazd będzie napędzany wyłącznie przez jeden silnik elektryczny, który pełni tu rolę generatora, wytwarzającego energię elektryczną. Ta z kolei będzie zużywana w celu napędzenia drugiego, napędowego silnika elektrycznego. Dodatkowo możliwe będzie również gromadzenie nadwyżki energii – będzie ona magazynowana w akumulatorze. Data premiery przypada na luty.

Honda 2021 – długo wyczekiwane premiery motocykli

W tym roku koncern stawia na premiery różnorodnych motocykli. Będą one dostosowane zarówno do jazdy po mieście, jak i wypraw terenowych oraz jazdy po autostradach. Wśród przygotowanych na ten rok premier, znajdują się modele takie jak:

  • Honda CB 1000 R – w tym roku Honda stawia na zmiany w wyglądzie tego modelu. Honda CB 1000 R będzie znacznie smuklejsza. Zostanie również wyposażona w wyświetlacz TFT, który umożliwi m.in. połączenie kierowcy z jego smartfonem. Ponadto model ten będzie posiadał również spełniający normy EURO 5 silnik oraz gniazdo USB (zainstalowane pod kanapą),
  • Honda X-ADV – odświeżona wersja motocyklu przeszła przez gruntowne zmiany. Wzmocniono jej silnik, zwiększono obroty maksymalne oraz zmieniono wcześniejsze przełożenia skrzyni biegów. Nowy X-ADV zostanie również wyposażony w elektroniczną przepustnicę oraz cztery – w pełni domyślne – tryby jazdy. Nowości objęły także udoskonalenie i rozszerzenie kontroli momentu obrotowego. Producent zapewnia także, ze wprowadzone zmiany, nie wpływają na zużycie paliwa, które nadal ma utrzymywać się na niskim poziomie.
  • Honda NC 750 X – model ten od lat szczyci się tym, iż został uznany za jeden z najbardziej uniwersalnych motocykli tej marki. Tegoroczna wersja przewiduje jednak kilka zmian. Producent stawia przede wszystkim na zwiększenie mocy i obrotów maksymalnych. Jak i w przypadku X-ADV, dojdzie również do zmian w przełożeniu skrzyni biegów. Wszystko po to, by jeszcze lepiej współgrała ona z elektroniczną przepustnicą Throttle by Wire. Nadchodzące zmiany przewidują także wprowadzenie trzech trybów jazdy oraz rozszerzenia kontroli momentu obrotowego. Zdaniem koncernu, wszystkie te udoskonalenia, nie wpłyną na zużycie paliwa. Będą one jednak widoczne w masie motocykla – nowa Honda będzie lżejsza aż o 6 kg!

Na tym jednak jeszcze nie koniec nowości na 2021 rok! Honda przewiduje znacznie więcej premier. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie producenta.