Podczas weekendu majowego wiele osób decyduje się na zagraniczny wyjazd lub po prostu wycieczkę poza miasto. Jeżeli nie udało Ci się zaplanować wyjazdu, nic straconego, gdyż Warszawa przyjmie Cię z otwartymi ramionami i chętnie pokaże się od najlepszej strony. Stolica Polski oprócz niesamowitej architektury i historii ma do zaoferowania również wiele innych atrakcji, które mogą okazać się bardzo interesujące dla każdego majówkowicza.

Jeżeli dobrze zaplanujesz cały wyjazd, zapewne spędzisz w Warszawie fantastyczny długi weekend niskim kosztem.

Jak zorganizować pobyt w Warszawie?

Warszawa to miasto doskonale skomunikowane niemal z każdą częścią Polski i Europy. Do stolicy naszego kraju można dostać się pociągiem, autobusem oraz samolotem – miasto jest obsługiwane przez trzy porty lotnicze przyjmujące loty pasażerskie oraz trzy główne dworce znajdujące się w różnych częściach miasta.

Miasto oferuje również wiele form noclegu – od najdroższych luksusowych apartamentów, po budżetowy hostel. Warszawa jest dosyć rozległym miastem, dlatego podczas wyboru miejsca noclegowego warto rozważyć, jaka forma spędzania wolnego czasu jest nam najbliższa. Bywa, że hostel w Warszawie jest zlokalizowany niedaleko głównych atrakcji turystycznych, ale niektóre obiekty położone są na obrzeżach miasta. Jeśli jednak planujemy aktywny wypoczynek, warto wybrać hostel w centrum stolicy.

Warszawa obfituje w rozmaite punkty gastronomiczne, w których serwowane są śniadania, obiady czy kolacje – od lokalnych i klimatycznych knajpek z tradycyjnym, polskim menu po orientalne restauracje z ofertą lunchową. Natomiast jeśli jesteś fanem budżetowych rozwiązań, niemal każdy hostel w Warszawie posiada ogólnodostępną kuchnię, w której samodzielnie możesz przygotować ulubione dania.

Warszawa w majówkę, czyli miejsca, których nie możesz przegapić

Podczas majówkowego odpoczynku warto skorzystać z pięknej pogody. Z powodzeniem można zatem zwiedzać Warszawę pieszo lub korzystając z miejskich rowerów, hulajnóg czy skuterów.

Główne atrakcje turystyczne znajdują się w centrum miasta. Nowoczesne, przeszklone biurowce sąsiadują z budynkami, które po wojnie zostały wiernie zrekonstruowane. Stolica jest bardzo zurbanizowana, ale jednocześnie przepływa przez nią Wisła, dostępne są ścieżki rowerowe, parki czy ogrody. Będąc w Warszawie w czasie majówki, z pewnością nie można pominąć miejsc i atrakcji, takich jak:

  • Spacer po warszawskim Starym Mieście, które wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
  • Wizyta w Łazienkach Królewskich, czyli pałacowo-parkowym kompleksie, w którym w miesiącach wiosennych i letnich odbywają się koncerty chopinowskie, joga na powietrzu czy atrakcje dla najmłodszych.
  • Wjazd na Pałac Kultury i Nauki, czyli najwyższy budynek w całej Polsce, który jest symbolem minionej epoki komunizmu.
  • Dzień spędzony na nadwiślańskiej plaży oraz na Bulwarach Wiślanych, które wyposażone są w leżaki, place zabaw, restauracje czy trasy spacerowe.
  • Rowerowa wycieczka po nadwiślańskich Bulwarach, Żoliborzu czy Woli.

Wybierając się do Warszawy w trakcie majówki, warto zaplanować komfortowy dojazd, wybrać knajpy i restauracje, które odwiedzimy oraz zarezerwować hotel, pensjonat czy hostel. Warszawa to miasto, które ma wiele do zaoferowania, dlatego każdy niezależnie od wieku, zainteresowań czy preferowanego sposobu spędzania wolnego czasu, zapewne znajdzie w stolicy coś dla siebie.