Garnitur jest niezbędnym elementem garderoby każdego mężczyzny. Nawet jeżeli na co dzień preferuje on luźny styl ubierania się, a do tego wykonywanie obowiązków służbowych nie obliguje go do noszenia garnituru, są takie sytuacje, gdy jednak musi go założyć. Okolicznościami tymi są: śluby (własny lub członków rodziny), pogrzeby, wszelkie ważne uroczystości rodzinne, a  niejednokrotnie praca. Co jednak, gdy konieczność kupna garnituru przywodzi na myśl wielogodzinne poszukiwania  odpowiedniego modelu, a następnie męczące przymiarki. Czy jest jakiś sposób, aby tego uniknąć i ułatwić sobie zadanie? Otóż można zakupić garnitur przez internet.

Zalety zakupu garnituru przez internet

Dla tych, dla których perspektywa udania się do sklepu nie wydaje się interesująca, a jednak stają przed koniecznością zakupu garnituru, idealnym rozwiązaniem jest zamówienie go przez internet. Taka możliwość oznacza wiele korzyści:

  • Czas – to najważniejsza korzyść, nie wiąże się z koniecznością osobistego fizycznego poszukiwania odpowiedniego egzemplarza, a przejrzenie oferty na stronie internetowej zdecydowanie zajmuje mniej czasu.
  • Spokojny wybór – czasami wręcz odwrotnie, potrzebujemy bez pośpiechu zastanowić się nad najlepszym wyborem tej części garderoby, a chęć doradztwa przez obsługę w sklepie stacjonarnym jedynie sprawia, że czujemy presję i czasami dokonujemy nieprzemyślanego wyboru.
  • Cena – często garnitury oferowane w internecie dostępne są w niższych cenach niż w salonach stacjonarnych, ponieważ taka forma sprzedaży pociąga za sobą niższe koszty utrzymania sklepu internetowego; dodatkowo w internecie często występują promocje cenowe, co pozwala na uchwycenie prawdziwych okazji.
  • Inspiracja – przeglądając ofertę sklepu internetowego możemy zaobserwować gotowe stylizacje, które pozwolą nam mieć wizję, jak poszczególne akcesoria związane z garniturem (np. koszula, pasek, buty itd.)  będą komponowały się razem.

Jak dokonać zakupu garnituru przez internet?

Po dokładnym zapoznaniu się z ofertą i dokonaniu wyboru odpowiedniego modelu przychodzi czas na dobór właściwego rozmiaru. Tutaj kluczową kwestią jest tabela rozmiarów, z której należy skorzystać. Po samodzielnym zmierzeniu swojego ciała, z łatwością dobierzemy rozmiar odpowiadający tym wymiarom.

Jeżeli mimo wszystko trudno nam zawierzyć własnej percepcji wymiarów ciała, zawsze można udać się na jedną osobistą wizytę do salonu, aby doradca zmierzył nas i pomógł w doborze rozmiaru, a później już na spokojnie można w domowym zaciszu dokonać zamówienia poprzez stronę internetową.

Jeśli natomiast przeglądając ofertę nie jesteśmy pewni co do tego, w jakim fasonie czy kolorystyce będziemy dobrze wyglądać, możemy skorzystać z usługi, jaką oferuje sklep Dastan, czyli stylista online. Polega ona na tym, że klient kontaktuje się mailowo lub telefonicznie z dyrektorem kreatywnym marki i opisuje swoje oczekiwania – czasem są to rozterki związane z rozmiarem, czasem niepewność co do tego, czy wybrany model będzie pasował do okazji, a niekiedy po prostu potrzeba inspiracji. W zależności od sytuacji pomoc stylisty kończy się albo linkiem do skrupulatnie dobranego modelu garnituru albo wręcz zdjęciami poszczególnych elementów tworzących całą stylizację. Najważniejsze jest to, że taka usługa jest całkowicie bezpłatna i jest odpowiedzią na oczekiwania klientów.

Zakup garnituru poprzez stronę internetową jest bardzo wygodną opcją dla klientów, w razie potrzeby nie są oni jednak pozostawieni sami sobie, mogą zawsze liczyć na fachową pomoc ze strony obsługi sklepu Dastan.