Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się w Polsce domki mobilne. Nazywane są również domkami holenderskimi i domkami na kółkach. Dzięki wyposażeniu w odpowiednie sprzęty i meble mogą stanowić ciekawą alternatywę nie tylko dla domków letniskowych, ale również całorocznych budynków, w których można z powodzeniem wypoczywać i pracować z dala od wszechobecnego zgiełku dużych miast. Wraz z wzrostem popularności tego typu rozwiązań na rynku pojawiło się mnóstwo firm produkujących domki na kółkach. Jak wybrać tę, która sprosta naszym oczekiwaniom? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Doświadczenie

Oczywiście każdy kiedyś zaczynał, jednak w przypadku wyboru producenta domków mobilnych warto postawić na taką firmę, która ma doświadczenie zarówno w konstruowaniu domków na kółkach, jak i w budownictwie jako takim. Posiadanie wiedzy budowlanej w tym fachu jest bezcenne, dlatego warto poszukać przedsiębiorstwa, które nie zaczynało od zera, ale nabierało doświadczenia praktycznego przy budowaniu obiektów komercyjnych czy prywatnych. Nieocenioną zaletą będzie również znajomość obowiązujących regulacji prawnych. Domki holenderskie to nadal nowość w polskim krajobrazie, dlatego warto odnaleźć taką firmę, która nie tylko podejmie się ich skonstruowania, ale również przekaże niezbędną wiedzę dotyczącą legalnego ustawiania ich na działce.

Oferta

Najlepsi producenci domków mobilnych mają w swojej ofercie dwa podstawowe rozwiązania – gotowe domki na kółkach, jak również domki na miarę. Wśród gotowych domków mobilnych powinny znajdować się projekty konstrukcji o różnej wielkości, które jednak w pewnych obszarach można zmodyfikować. Chodzi tu m.in. o szczegóły wykończenia, które można dostosować do swojego gustu. Jeśli jednak szukasz takiego domku, którego wizja nie odpowiada żadnemu z gotowych projektów, powinieneś mieć możliwość indywidualnego zamówienia. Firmy oferujące domki mobilne na miarę poradzą sobie z każdym pomysłem – nie tylko go zrealizują, ale pomogą dopracować w taki sposób, aby Twoje przyszłe siedlisko było jak najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Wybierając taką opcję, będziesz miał wpływ np. na układ pomieszczeń, liczbę i wielkość okien, kolor elewacji, paneli zewnętrznych, rozmieszczenie oświetlenia, czy też rodzaj zainstalowanego ogrzewania. Również wybór odpowiedniego wyposażenia będzie należał do Ciebie. Oprócz standardowych sprzętów i mebli, będziesz mógł zainstalować w swoim domku na kółkach również kominek elektryczny, łóżka piętrowe, narożnik z funkcją spania, pralkę, bidet, pisuar, a nawet klimatyzację. Pamiętaj – nie każda firma ma takie rozwiązania w swojej ofercie, dlatego też poszukaj producenta, który posiada cały wachlarz niestandardowych elementów wyposażenia.

Konsultacje

Niby prosta rzecz, a jednak często o niej zapominamy, szukając odpowiedzi na interesujące nas pytania w Internecie. Tymczasem to producenci domków mobilnych poprzez swoje doświadczenie i praktykę dysponują największą wiedzą dotyczącą budowli tego rodzaju. Dlatego przy podejmowaniu decyzji o kupnie domku na kółkach, warto najpierw umówić się na się na rozmowę z przedstawicielem wybranej przez siebie firmy. Byłoby wskazane, żeby podczas takiego spotkania można było na własne oczy obejrzeć domki konstruowane przez dane przedsiębiorstwo. To pozwoli zwizualizować Ci Twój przyszły kącik, a także sprawi, że będziesz wiedział, jak to wszystko naprawdę funkcjonuje. Rozmowa z wykwalifikowanym pracownikiem z pewnością otworzy Ci oczy na kwestie, o których wcześniej nawet byś nie pomyślał. Dodatkowym plusem będzie również skonsultowanie się z użytkownikami takiego domku – być może znajdziesz nawet kogoś takiego wśród personelu firmy konstruującej domki na kółkach.

Źródło: Ecomobilehome – producent mobilnych domków holenderskich całorocznych