Większość osób oczekuje, żeby ich projekt łazienki wyróżniała się indywidualnym stylem, praktycznym charakterem oraz atmosferą pełnego relaksu. Jednym z kluczowych elementów sukcesu projektu są meble łazienkowe, które powinny wyróżniać się solidnym wykonaniem oraz stylem zgodnym z gustem właściciela. Jakie meble do łazienki wybrać i na czym się skupić podczas jej urządzania?

Meble do łazienki w Twoim wydaniu

Planowanie wystroju wymarzonej łazienki możesz rozpocząć od wyboru stylu, który najbardziej Ci odpowiada. Warto pamiętać o tym, że zestaw mebli łazienkowych powinien tworzyć spójną całość – zarówno z charakterem wnętrza, jak i wybraną armaturą. Zastanów się, jakie zestawy mebli łazienkowych pasują do Twojego stylu oraz aranżacji innych wnętrz w Twoim domu. Kolorystyka wystroju łazienki również ma kluczowe znaczenie.

Jeśli Twoja łazienka jest niewielkim pomieszczeniem, wybierz białe i jasne barwy, które optycznie powiększą przestrzeń. W przypadku większych pomieszczeń, doskonale sprawdzi się szara tonacja i nasycona kolorystyka.

Funkcjonalność mebli w łazience przede wszystkim!

Kolejnym etapem, który pozwoli Ci wybrać wymarzony komplet mebli łazienkowych, jest wybór produktów o praktycznym charakterze. Warto pamiętać, że łazienka to przede wszystkim przestrzeń przeznaczona do magazynowania wielu przedmiotów – od ręczników, przez kosmetyki, środki czyszczące, kosze na pranie, suszarki, po leki i świeczki. Warto pamiętać, że zestawy mebli łazienkowych powinny być funkcjonalne. W tej roli doskonale sprawdzą się szafki łazienkowe pod umywalkę, wysokie słupki łazienkowe oraz kompaktowe szafki wiszące.

Meble łazienkowe wytrzymałe, trwałe, na lata

Jedną z kluczowych cech mebli łazienkowych wysokiej jakości jest materiał, z którego je wykonano. Kupując tanie zestawy mebli łazienkowych lub produkty przeznaczone do innych pomieszczeń, musisz liczyć się z ich szybkim zużyciem. Toaleta to przestrzeń trwale narażona na wilgotność oraz zmiany temperatury. Dlatego też, komplet mebli łazienkowych powinien wyróżniać się trwałością materiału wykorzystanego do jego produkcji.

Pamiętaj, że meble łazienkowe nie powinny bezpośrednio dotykać podłogi, ponieważ w punktach styku może szybko gromadzić się wilgoć szkodliwa dla Twojej ulubionej szafki w łazience. Jeśli interesują Cię trwałe oraz estetyczne zestawy mebli łazienkowych, skontaktuj się z producentem mebli lub najbliższym salonem meblowym, który pomoże Ci wybrać produkty idealnie pasujące do Twojego wnętrza. 

Źródło: Stolkar – producent szafek łazienkowych