Lustra dodają elegancji każdemu pomieszczeniu, dekorując oraz rozjaśniając przestrzeń. Uzyskaj stylowy wygląd domu dzięki specjalnie zaprojektowanym lustrom wykonanym przez ekspertów w dziedzinie obróbki szkła.

Lustra – zastosowanie w domu

Lustra to fantastyczne elementy dekoracyjne do domu, które są  nie tylko piękne, ale też bardzo funkcjonalne. Doświadczeni szklarze pomogą spełnić marzenia co do idealnego lustra, małego i dużego, kwadratowego i owalnego. Zaprojektują perfekcyjnie pasujące lustro do każdej przestrzeni i stworzą produkt dokładnie zgodny z oczekiwaniami klienta.

Specjaliści tworzą niestandardowe lustra, które służą kilku funkcjom i dodają urody każdemu pomieszczeniu. Pomogą rozjaśnić pokój poprzez odbicie światła z innych części pomieszczenia lub do doświetlenia ciemnego kąta lub wgłębienia. Zwierciadło pomoże też powiększyć przestrzeń – umieszczenie lustra, podobnie jak okno, pozwala uzyskać efekt otwarcia przestrzeni, dodając światła oraz sprawiając, że pokój wydaje się większy.

Specjalistyczne zakłady szklarskie wykonują również niestandardowe lustra w dowolnym kształcie, od klasycznego okrągłego, przez prostokątne lustra do fantazyjnych art deco ze ściętymi krawędziami. Dzięki wysokim umiejętnościom szklarzy i nowoczesnemu sprzętowi do obróbki szkła specjaliści będą w stanie wyciąć lustro o dowolnym kształcie.

Różne typy luster

Jest wiele rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, zanim wybierzesz lustro do domu. Różnią się one od siebie w zależności od techniki lub procesu użytego do ich wykonania, wyglądu i rodzaju ram. Oto typy luster dekoracyjnych, które są powszechnie używane w nowoczesnych domach:

  • Lustra postarzane

Te lustra odzwierciedlają aurę dawnych czasów, zostały poddane pewnym specjalnym procesom tak, aby nadać im staromodny wygląd. Wyglądają na zużyte i stanowią doskonały element dekoracyjny dla nowoczesnych domów. Ich postarzony wygląd sprawia, że ​​są idealnym wyborem dla właścicieli domów, którzy uwielbiają styl vintage.

  • Lustra fazowane

Fazowane lustra stanowią ciekawe elementy dekoracyjne, łączące w sobie minimalizm i prostotę z elegancją. Środkowa część tafli jest grubsza, niż jej krawędzie, które zostały ścięte. Jest to prosta technika, która zamienia zwykłe zwierciadło w ciekawy element przyciągający uwagę. Szkło fazowane dostępne jest w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów, co pozwala dopasować je do preferencji każdego klienta. Kwadratowe lub prostokątne zwierciadło będzie doskonałym wyborem, ponieważ taki kształt jeszcze bardziej podkreśla fazowane krawędzie lustra. Tego typu elementy mogą być instalowane w łazienkach, sypialniach, salonie i innych częściach domu.

  • Lustra przyciemniane

Użycie szkła przyciemnianego zależy od kreatywności klienta. Z pewnością takie lustra spełnią się idealnie w dużych pomieszczeniach, na dużych powierzchniach, gdy chcemy zrobić wrażenie na gościach.

To tylko niektóre z możliwości, które oferują dobre zakłady przetwórstwa szkła. Wybierając zakład warto także sprawdzić, czy oferuje on bezpłatne konsultacje w domu, dzięki którym fachowcy będą w stanie zaprojektować idealne lustro na zamówienie.

Źródło: http://szklarzokuniew.pl