Piękny ogród jest marzeniem wielu z nas. Każdy chciałby móc zrelaksować się po pracy, urządzić przyjęcie czy wypić popołudniową kawę w pięknym otoczeniu. Co zatem zrobić, żeby ogród zachęcał do spędzania w nim czasu? Jak nadać mu unikalny wygląd?

Po pierwsze – rośliny

Oczywistym jest, że najlepszym sposobem na ozdobienie ogrodu są rośliny. Mogą one przyjmować różne kształty i kolory, przez co możemy idealnie dopasować je do aranżacji. Jeśli nie lubimy spędzać długich godzin na pielęgnowaniu kwiatów i krzewów, warto wybrać rośliny mniej wymagające, które nie będą tak czasochłonne. Jednak trzeba przyznać, że sama roślinność jest dość oklepanym pomysłem. Co możemy więc dodać, aby nasz ogród był nieco bardziej oryginalny?

Dekoracje z kamienia

Warto postawić na donice z kamienia, które z pewnością dodadzą charakteru kompozycji. Tutaj również mamy do wyboru wiele wzorów i wielkości, co pozwoli na dopasowanie donic do całości. Donice z kamienia są idealnym rozwiązaniem, jeśli ogród wydaje nam się zbyt pospolity. Kolejnym wartym uwagi rozwiązaniem są rzeźby ogrodowe. W tym przypadku wybór jest na prawdę ogromny – od skrzatów, przez motywy zwierzęce, aż do posągów przedstawiających ludzkie postacie. Kupując takie rzeźby ogrodowe, powinniśmy kierować się nie tylko naszym gustem, lecz także tym by pasowały one do siebie i podkreślały piękno otaczających je roślin.

Drugie oblicze mebli wypoczynkowych

Podstawowym elementem wyposażenia ogrodu jest zestaw wypoczynkowy. Mogą to być różnego rodzaju krzesła, ławki, huśtawki czy fotele wiszące. Ważne, żeby były wygodne i z dobrych jakościowo materiałów. Razem ze stołem mogą stanowić świetne miejsce do organizowania imprez czy spotkań ze znajomymi. Ale nie należy ich postrzegać jako elementów, które są wyłącznie funkcjonalne. Jeśli zdecydujemy się na meble w niespotykanych kształtach czy wzorach, mogą one stanowić świetną ozdobę naszego zielonego kąta.

A może meble na stałe?

Wartą zastanowienia pozycją są ławki betonowe. Być może są one mniej wygodne od zwykłych krzeseł, ale nie wygoda jest tutaj najważniejsza. Takie ławki postawione w odpowiednim miejscu, mogą stanowić bardzo oryginalną dekorację. Najlepiej sprawdzą się w cichym zakątu, w otoczeniu bujnych drzew czy krzewów. Jeśli mamy w ogrodzie ulubione miejsce, warto postawić tam taką odporną na zniszczenia ławkę.

Wodne dekoracje 

Kolejnym ciekawym pomysłem na ozdobienie ogrodu są fontanny ogrodowe. Jest to bez wątpienia niesamowita opcja, która będzie wywoływała efekt „wow” na odwiedzających nas gościach. To jaki kształt i styl fontanny wybierzemy, zależy tylko od naszych preferencji – możliwości są niemal nieograniczone. Oprócz wyglądu, fontanny ogrodowe mają szereg innych cech: zimna woda pozwoli ochłodzić się w upalne lato, a jej szum zrelaksować po ciężkim dniu. Ciekawym pomysłem może być umieszczenie takich elementów jak ławki betonowe w sąsiedztwie fontanny. Jeśli dopasujemy je stylem, będą stanowiły nie tylko piękną kompozycję, ale także wspaniałe miejsce do spędzania wolnego czasu.

Jak widać, istnieje bardzo wiele możliwości na ozdobienie ogrodu. Tylko od nas zależy, na jakie się zdecydujemy. Jedno jest pewne –  przy ich wyborze należy kierować się nie tylko wyglądem, lecz także wziąć pod uwagę to, jaką funkcjonalnością się cechują. Jeśli zastosujemy się do powyższych wskazówek, możemy mieć pewność, że ogród nabierze zupełnie innego wyrazu oraz będzie stanowił idealną przestrzeń do spędzania każdej wolnej chwili.