Jesteś na etapie urządzania biura i zastanawiasz się jak sprawić, aby jego wystrój dobrze świadczył o Twojej firmie? W takim razie postaw na marmur, który kryje w sobie ponadczasową elegancję i całkowicie odmienia wygląd wnętrz.

Dlaczego marmur to doskonała propozycja, jeśli chodzi o wystrój biura?

Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. To samo dotyczy wystroju wnętrz. Dlatego zadbaj o to, aby klient wchodzący do Twojego biura był oczarowany tym, jak zostało urządzone. Pamiętaj, że nowoczesny i elegancki wystrój jest również wizytówką firmy.

Drewniane elementy, modny kolor farby na ścianach, a może coś zupełnie innego? Urządzając biuro, postaw na ponadczasową elegancję, którą bez wątpienia ma w sobie marmur. Na tym nie kończą się jego zalety, wśród których należy wymienić jeszcze dużą trwałość. Decydując się na marmurowe płyty, nie musisz obawiać się, że za chwilę stracą swój urok. Mimo wszystko, aby zapewnić im dodatkową ochronę (przed uszkodzeniami mechanicznymi i przebarwieniami) należy zadbać o regularną impregnację.

Wielkoformatowe płyty kamienne w różnych odsłonach – zainspiruj się pomysłami na aranżację nowoczesnego biura!

Jak wykorzystać marmur do stworzenia nowoczesnego i eleganckiego wystroju biura? Doskonałą propozycją są wielkoformatowe płyty kamienne, które w szczególności pasują do wnętrz o wystroju minimalistycznym lub industrialnym (choć nie tylko, ponieważ marmur jest bardzo uniwersalny).

Dzięki temu, że ich rozmiar jest znacznie większy niż standardowych płytek, pomagają wydobyć w pełni zalety marmuru. Poza tym wielkoformatowe płyty kamienne optycznie powiększają pomieszczenie. Dlatego, nawet jeśli zaczynasz od pracy w skromnym biurze, taki element dekoracyjny zrobi ogromne wrażenie.

Pozostaje jeszcze kwestia koloru. Tu też mamy dla Ciebie same dobre informacje. Marmur dostępny jest w najróżniejszych odcieniach. Od klasycznej eleganckiej bieli i czerni przez szarości po ciepłe kolory.

Oto kilka pomysłów na to, jak wykorzystać wielkoformatowe płyty kamienne w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać.

  • Nowoczesny minimalizm – postaw na kontrasty, ale w klasycznym wydaniu. Jak to zrobić? Połącz marmur w jasnym odcieniu z ciemnymi meblami (lub odwrotnie – ciemne kolory płyt z jasną sofą, fotelami, czy biurkiem).
  • Naturalne piękno zamknięte w drewnie i kamieniu – jeśli chcesz, aby biuro było wciąż urządzone elegancko, a jednocześnie przytulnie postaw na naturalne piękno. W tym celu połącz marmur z drewnianymi akcentami (np. panelami podłogowymi z drewna). Najlepszy efekt osiągniesz, gdy zestawisz marmur z drobnymi żyłami w kolorze brązu lub beżu – w tej wersji najlepiej komponuje się z drewnem.
  • Zachwycająca ekstrawagancja – a może chcesz wybrać coś zupełnie innego niż stonowane kolory i drewniane elementy? Jeśli zależy Ci na odrobinie ekstrawagancji, postaw na marmur w odcieniach szarości i połącz go z sofą, fotelami lub ścianami w modnych kolorach (np. butelkową zielenią, granatem, żółcią).