druk na foliiOpakowania foliowe 

Rodzaje folii do wydruku

Istnieje kilka typów folii do wydruku. Jednak najczęściej stosuje się dwa typy – folię polimerową oraz folię monomerową. Zarówno jeden jak i drugi typ posiadają pewne właściwości, które istotne są do zastosowania danej folii w odpowiednich miejscach i które pozwalają na to, aby druk na folii był bardziej efektowny.

Folia monomerowa jest folią z tak zwaną „pamięcią”. Jest to folia, która nie jest odporna na zarysowania, ale posiada zdolność do odkształceń i przez to przy naklejeniu ma zdolność do samodzielnego wyrównywania własnej powierzchni. Jest to bardzo istotne, jeśli druk na folii wykonywany jest na przykład na szyby samochodów, autobusów, czy też stosunkowo płaskie powierzchnie, gdzie istotne jest zachowanie idealnego kształtu danego wydruku.

Folia polimerowa jest to folia, która doskonale nadaje się do klejenia na wszelkiego rodzaju przetłoczenia, czy też miejsca lekko pofałdowane lub też wygięte. Jest to folia z mniejszą pamięcią, ale jednocześnie zachowująca znacznie lepszą trwałość niż monomerowa.

Ostatnim typem folii, na której wykonuje się druk, jest folia wylewana. Ta może służyć doskonale jako folia do mocno zakrzywionych, tłoczonych powierzchni o zróżnicowanych kształtach i typach. Folia ta doskonale nadaje się do obklejania całych samochodów, w jednorodną lub też składającą się ciąg logiczny reklamę.

Related posts